تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي .

تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي

گيفت عروسي

گيفت عروسي , هديه عروس , كادوي عروس

گيفت عروسي , هديه عروس , كادوي عروس : گيفت عروسي همان هديه عروسي يا خلعت مي باشد كه معمولا زوجين آنها را براي مهمانان خود در نظر مي گيرند.

اما پيشتر ها بدين صورت بود كه بعد از اتمام جشن ، شيريني و چند هديه كوچك را در درون دستمالي قرار مي دادند و آنها به مهمان خود تقديم مي نمودند. ولي اين روزها ديگر اينگونه نيست و حتي عده ي حتي نمي دانند گيفت عروسي در برگزاري مراسم عروسي چيست .

اين روزها اين رسم قديمي به شكل جديدتري صورت مي گيرد. اين رسم به شكل مدرن تري برگزار مي شود در آن خبري از دستمال و شيريني هاي دستپخت خانگي نيست.

گيفت عروسي شامل هدايايي مي شود كه مي تواند براي مهمانان خاطرات خوش از عروسي را به همراه داشته باشد كه معمولا گيفت عروسي شامل يك سري هداياي كوچك به انتخاب عروس و داماد و همچنين يك قطعه عكس از آنها مي باشد.

در قرون وسطي در اروپا نيز هديه دادن وجود داشته است. اما در عصر جديد عروس و دامادها هديه هاي را در جعبه هاي كوچك قرار ميدهند و به مهمانان خود تقديم مي كنند. البته مردم اروپا اعتقاد دارد قند سبب سلامتي مهمان مي شده و براي آنها نيز شگون داشته است. اما آنها در كنار قند ، نقل و مغر بادام نيز به مهمانان خود مي داند.

گيفت عروسي

رسم گيفت دادن

گيفت دادن در همه ي كشورهاي دنيا وجود داشته است . ولي اين روزها در تشريفات عروسي به شكل جديدتري به خود گرفته است و زوجين با توجه به وضعيت مالي كه دارند و همچنين زمان عروسي و … تلاش مي كنند كه به مهمانان خود بهترين گيفت ها را بدهند.

مدل هاي گيفت عروسي

در كشور ايران گيفت هاي عروسي به شكل هاي مختلفي وجود داشته است و با توجه به سليقه زوجين انتخاب مي شود.البته مي توانيم بگوييم گيفت ها به زمان عروسي كه در چه فصلي است نيز وابسته مي باشند.

يكي از جديدترين نوع گيفت دادن در تشريفات مجالس كه رايج است كارت پستال مي باشد كه در يك سمت آن شعر يا تصويري زيبا مي نويسند و در يك سمت آن هم از عكس عروس و داماد استفاده مي كنند. در هر صورت گيفت ها داراي نمونه هاي متفاوتي مي باشند كه در ادامه به برخي از آنها اشاره شده است:

گيفت عروسي سنتي

گيفت هاي مي باشند كه سنتي هستند و به شكل جعبه هاي تزئين شده مي باشند و درون اين جعبه ها هديه هاي كوچكي مي گذارند. برخي از گيفت هاي سنتي را با گل هاي كوچكي تزئين مي كنند و در پايان مراسم ، اين گيفت هاي زيبا را به مهمانان عزيز ارائه مي نمايند.

اجاره باغ براي عروسي
برگزاري جشن تولد
برگزاري مراسم
برگزاري مراسم عروسي
تشريفات لاكچري
تشريفات لوكس
تشريفات عروسي
تشريفات مجالس
خدمات مجالس

اجاره باغ براي عروسي
برگزاري جشن تولد
برگزاري مراسم عروسي
برگزاري مراسم
تشريفات لاكچري
تشريفات لوكس
تشريفات عروسي
تشريفات مجالس
خدمات مجالس

گيفت عروسي خانگي

برخي ديگر از گيفت ها هستند كه با نام خانگي وجود دارند اين گيفت ها شامل دسته گل هاي كوچك ، عروسك هاي عروس و داماد ، پرنده هاي مصنوعي و يا كله قندهاي زيبا تزئين شده اند. اين گونه گيفت ها معمولا به واسطه خانواده عروس و داماده تهيه مي گردند.

گيفت عروسي مناسبتي

گيفت هاي مناسبتي اكثرا سمبليك و نمادين مي باشند و يك جشن يا مكان را به ياد مهمانان مي آورند. مثلا اگر شما در يكي از مناسبت هاي مذهبي جشن گرفته باشيد اين گيفت مي تواند آن مراسم مذهبي را به خاطر شما بياورد و شما زماني كه به آن گيفت نگاه كنيد به يادآن جشن مي افتيد.
اگر برف يا باران هم ببارد باز هم مي توان بگونه ي گيفت را تهيه كنيد كه هميشه آن خاطرات و جشن در ذهن باقي بماند.

گيفت عروسي فرهنگي

گيفت هاي عروسي در صورتي نشان دهنده يك فرهنگ ، قوميت ، آداب و رسوم باشند به عنوان گيفت فرهنگي شناخته مي شوند. مثلا برخي از افراد به نمادها ، قوميت ها و نشانه هاي و سمبل هاي خاندان ، علاقه بسياري داشته اند. يك عروسك با لباس سنتي ، منگوله هاي رنگي و …. همگي نوعي گيفت عروسي فرهنگي به شمار مي آيند.برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۹:۱۸ توسط:شب آرا نور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :