تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي .

تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي

تاريخچه تشريفات عروسي در ايران

تاريخچه تشريفات عروسي در ايران

تاريخچه تشريفات عروسي در ايران : برگزاري مراسم عروسي در واقع داراي تاريخچه طولاني و دراز مدتي نيست. نياكان ما جشن هاي خود را با تعدادي از اقوام و به صورت سنتي برگزار مي كردند.اما امروزه مراسم هاي را مي بينيم كه بسيار با شكوه هستند و داراي زرق وبرق هاي زيادي مي باشند و متاسفانه از عهده صاحب مجلس خارج است.

برنامه هاي جشن عروسي بسيار زياد هستند كه مي توانيم به برخي از آنها اشاره كنيم : انتخاب لباس عروس و داماد ، فيلم برداري ، موزيك مراسم ، تعيين زمان ارايشگاه، شمع آرايي ، تهيه كردن غذايي مهمانان ، كيك مراسم ، سفره عقد ، سالاد و ميوه ها ، كترينگ عروسي و ….

براي انجام اين همه خدمات نياز به زمان زياد و انرژي بسيار مي باشد. در هر صورت هر عروس و داماد آرزو دارند مراسم خود را به بهترين شكل ممكن برگزار نمايند.

همانطور كه مي دانيد براي انجام اين همه خدمات فرصت كافي وجود ندارد و به همين خاطر تشريفات عروسي شكل گرفتند. در اروپا اولين خدمات مجالس راه اندازي شد ولي مثل امروز گسترده نبود و خدمات اين مراكز به پذيرايي از مهمان و راهي كردن عروس و داماد ختم مي شود .

اما امروزه دايره فعاليت هاي آنها بسيار گسترده شده است تا جايي كه مي توان تمامي خدمات و كارهاي شب عروسي را به آنها سپرد.

تاريخچه تشريفات عروسي در ايران

اولين تشريفات عروسي در جهان

پيش تر هم بيان كرديم اولين تشريفات عروسي در كشورهاي اروپايي راه اندازي شد و خدمات ابتداي آن شامل يك سالن بود كه اقوام و آشنايان عروس و داماد در آن تجمع مي كردند ودر اين سالن ها ميز و صندلي هاي قرار داده مي شد تا بتوانند از مهمانان پذيرايي كنند.

البته غذا هم مانند كترينگ هاي امروزي نبود و فقط يك نوع غذا در آن ديده ميشد به صورت كلي اين فضاها با جشن هاي خانگي شباهت زيادي داشتند و خدمات مانند آرايشگاه ، مزون عروس ، عكاسي حرفه ي ، فيلم برداري شامل تشريفات عروسي نمي شود و همه چيز بدون تشريفات و خيلي ساده صورت مي گرفت.

تاريخچه تشريفات عروسي در ايران

تا پيش از شروع قرن 20 و در دهه هاي 1920 و 1930 اولين جرقه براي برگزاري جشن هاي تشريفاتي زده شد. در اين سال ها بود كه لباس عروس هاي با طرح ها و رنگ هاي متفاوتي به مجالس عروسي وارد شدند و همين موضوع سبب شد تا برگزاري مراسم عروسي جذابيت هاي بيشتري داشته باشد.

اما كم كم برگزاري مراسم هاي اين چنيني نيز به ايران آمد و مجالس سنتي رفته رفته از ميان رفت و جاي خود را به مراسم هاي باشكوه دادند. بعد از دهه 1960 براي اولين بار دوربين هاي ساخته شدند كه قابل حمل بودند. اما تشريفات مجالس در اين زمان شامل دوربين هاي عكاسي نبود و عروس و داماد خود اين مسئوليت را برعهده داشتند.

اما در سال هاي اخير در سالن هاي عروسي استفاده از رنگ ها ، نورپردازي ها ، خوراكي ها و انواع نوشيدني ها ، افكت ها و فيلم برداري ها به عنوان ضروريات به شمار مي روند.

اولين تشريفات عروسي در ايران

اولين كسي كه در ايران براي راه اندازي تشريفات عروسي اقدام كرد مرحوم محمد شفيعي بود. او براي اولين سالن براي برگزاري جشن هاي عروسي را در سال 1328 برگزار نمود. به گونه ي كه هنوز كه هم اكنون بيش از 60 سال از سابقه تشريفات عروسي در ايران مي گذرد.

خدمات مجالس در اين روزها مسئوليت هاي زيادي دارند به گونه ي كه ديگر نيازي نيست براي برگزاري يك مراسم باشكوه زمان زيادي بگذاريم و مي توانيم با خيال راحت آن را به تشريفات عروسي بسپاريم تا آنها به بهترين شكل ممكن كارها را برايمان انجام بدهند.

 

اجاره باغ براي عروسي
برگزاري جشن تولد
برگزاري مراسم
برگزاري مراسم عروسي
تشريفات لاكچري
تشريفات لوكس
تشريفات عروسي
تشريفات مجالس
خدمات مجالس

اجاره باغ براي عروسي
برگزاري جشن تولد
برگزاري مراسم عروسي
برگزاري مراسم
تشريفات لاكچري
تشريفات لوكس
تشريفات عروسي
تشريفات مجالس
خدمات مجالس

پيش تر ها تشريفات عروسي به شكل سنتي بود ولي اين روزها با پيشرفته شدن تكنولوژي آنها نيز بروز شده اند تا جايي كه مي توان گفت اجراي سرويس دهي در تشريفات عروسي در ايران با كشورهاي اروپايي هيچ تفاوتي نداشته است.

 برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۹:۲۵ توسط:شب آرا نور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :