تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي .

تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي

مراسم حنابندان خود را چگونه برگزار كنيم ؟

برگزاري مراسم حنابندان

برگزاري مراسم حنابندان : از گذشته تا كنون ايراني ها حنابدان را برگزار مي كردند و در هر قسمتي اين مراسم به گونه ي خاص برگزار مي شود البته اين جشن را در خانه پدري عروس مي گيرند و به عبارتي براي خداحافظي عروس خانم مي باشد.

علت استفاده از رنگ حنايي براي نماد رنگ شادي بهشت مي باشد و همچنين خبر از شادي و نيكبختي داشته است.البته اين مراسم در انديشه باستان ايران جايگاه ويژه ي داشته است.

برگزاري مراسم حنابندان

چگونگي برگزاري مراسم حنابندان

اين مراسم به تشريفات عروسي نزديك باشد و البته شايد اين روزها ديگر از آن مانند گذشته استقبال نكنند زيرا ريشه ي قديمي دارد. در اين مراسم دست ها و معمولا پاهاي عروس را حنا مي زنند.البته با توجه به آداب و رسم در برخي از مكان ها اين كار توسط برادر داماد براي آقا داماد و خواهر عروس براي عروس خانم انجام شود.

اجاره باغ براي عروسي
برگزاري جشن تولد
برگزاري مراسم
برگزاري مراسم عروسي
تشريفات لاكچري
تشريفات لوكس
تشريفات عروسي
تشريفات مجالس
خدمات مجالس

اجاره باغ براي عروسي
برگزاري جشن تولد
برگزاري مراسم عروسي
برگزاري مراسم
تشريفات لاكچري
تشريفات لوكس
تشريفات عروسي
تشريفات مجالس
خدمات مجالس

 

اما گاهي هم عروس براي داماد و داماد براي عروس حنا مي گذارد. البته امروزه هم بجاي اينكه حنا را بر روي دستان عروس و داماد بگذارند بر روي گل يا اسكانس مي گذارند.
انگونه كه به نظر مي رسد در جنوب ايران اين مراسم بيشتر برپا مي ماند.

در جنوب كشور ، برگزاري مراسم حنابندان بيشتر از مراسم نامزدي و عقد مورد توجه قرار مي گيرد تا جايي كه اين مراسم را مانند مراسم عروسي مي بينند.

در سيستان و بلوچستان خانواده هاي عروس و داماد به اين مراسم اهميت ويژه ي مي دهند و اين مراسم در ابتداي شروع با ديگر جاها متفاوت مي باشد.

مراسم حنابندان

خانواده داماد ، داماد را براي عروس مي آورند و آنها در پشت در براي عروس شعري مي خوانند و به عبارتي او را طلب مي كنند و همچنين خانواده عروس با حالتي خاص شعري مي خوانند كه ما به شما عروس نمي دهيم و پس از گذشت كش و قوسي چند بار با نام آوردن داماد درخانه براي داماد و مهمانان باز مي شود و مراسم شروع مي گردد.

  برگزاري مراسم حنابندان در خوزستان به اين صورت است كه چند روز پيش از برگزاري مراسم عروسي آن را برگزار مي كنند و مانند يك آگهي مي ماند . در اين مراسم بيشتر تازه عروس ها و خانم ها حاضر مي شوند و خبري از آقايان در مراسم نيست.

بيشتر افراد درجه اول در اين مراسم حضور دارند و در واقع يك مراسم كوچك مي باشد. اما اين مراسم به شدت براي آنها حائز اهميت است و خانم ها و دخترخانم ها از لباس خاصي براي اين شب استفاده مي كنند. البته پس از اينكه مراسم حنابندان تمام شد تا مراسم عروسي جشن و پايكوبي برقرار مي باشد.

برگزاري مراسم حنابندان شب آرا نور

براي برگزاري خدمات مجالس و تشريفات مجالس و مراسم حنابندان در شب آرا نور تمهيدات ويژه اي در نظز ديده ايم ، جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با كارشناسان ما در شب آرا نور تماس حاصل فرمائيد.

 

 

برچسب ها: تشريفات, حنابندان, عروسيبرچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۹:۳۰ توسط:شب آرا نور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :